Petr Šindelář a Zuzana Vojtěchová na stupních vítězů

Velkého úspěchu dosáhli čeští snowboardoví závodníci na FIS O2 Evropském poháru v paralelním obřím slalomu, který se dnes konal na krušnohorském Klínovci. Největší radost si udělal český závodník Petr Šindelář, který dosáhl na úžasnou 2. příčku.

Je to jeho vůbec nejlepší výsledek v kariéře a jak sám po dojezdu řekl, po kvalifikačních jízdách si tolik nevěřil. „Pak se to ale zlomilo a zaměřil jsem se na lepší projetí branek. Z výsledku mám velkou radost a zítra bych rád toho umístění obhájil.“

Zahanbit se nenechaly ani ženy, neboť skvělé jízdy předvedla členka reprezentačního týmu Zuzana Vojtěchová. Dokázala v silně obsazeném závodě obstát a získat bronz.

Závodu se zúčastnilo celkem 57 mužů a 20 žen, celkem z 10 zemí. Největší zastoupení měly typické alpské země Rakousko, Švýcarsko, dále dorazili závodníci z Německa, Slovinska, Bulharska, Ukrajiny a dokonce i závodník startující za Jihoafrickou republiku. Všichni účastníci byli s úrovní závodu v Čechách velmi spokojení, trať byla bezvadně připravená a během jízd stále upravovaná. Díky sluníčku, ale teplotě pod bodem mrazu (-3 °C ) si zachovala tvrdost po celý den.

Na Klínovci se bude závodit i zítra ve stejné disciplíně. Kvalifikační jízdy začnou od 9 hodin, velké finále vypukne ve 12 hodin.